a
Lorem ipsum dolor sit amet, consecte adipi. Suspendisse ultrices hendrerit a vitae vel a sodales. Ac lectus vel risus suscipit sit amet hendrerit a venenatis.
12, Some Streeet, 12550 New York, USA
(+44) 871.075.0336
silverscreen@edge-themes.com
Links
Follow Us

Filmy

Na programu festivalu jsou různorodé moderní ruské filmy: od melodramat a thrillerů až po animované a fantasy filmy. České publikum si tak může plně vychutnat svět ruské kinematografie, který má mnoho podob.

Podrobněji

MĚSTA

V Praze bude festival zahájen 27. září a potrvá do 6. října 2019. Obyvatelé Brna, Ostravy, Zlína a Plzně budou moci zhlédnout snímky ve dnech 10. až 20. října 2019.

Podrobněji

AKCE

V roce 2019 festival nabízí nejen filmy, ale také setkání se zajímavými hosty, besedy, kulinářské večery, Ruský jarmark a jiné akce doprovodného programu.<br />

Podrobněji

Aktuality

Za spolupráce českých filmařů a ruských studií byly natočeny filmy jako Boj o Moskvu a Stalingrad od Jurije Ozerova, Boris Godunov od Sergeje Bondarčuka, 1612: Kronika smutných časů od Vladimira Chotiněnka, Stalingrad od Fjodora Bondarčuka, Romanovy: Věncenosnaja semja od Gleba Panfilova, Je těžké být bohem od Alexeje Germana, které se setkaly s úspěchem v kinech a získaly ocenění na festivalech.

Jsem si jistý, že festival Nový ruský film pomůže k dalšímu posílení rusko-české spolupráce v oblasti kinematografie.

S úctou,
předseda Svazu kinematografistů Ruska N. S. Michalkov

Pod záštitou prezidenta České republiky Miloše Zemana

ORGANIZÁTOR

velv RF2

PRODUCENT

2EC1

GENERÁLNÍ PARTNER

RosAtom_logo