a
Lorem ipsum dolor sit amet, consecte adipi. Suspendisse ultrices hendrerit a vitae vel a sodales. Ac lectus vel risus suscipit sit amet hendrerit a venenatis.
12, Some Streeet, 12550 New York, USA
(+44) 871.075.0336
silverscreen@edge-themes.com
Links
Follow Us
 

Nominace na ocenění Zlatý orel 2018

Několik filmů z programu festivalu Nový ruský film, který v Česku probíhal od 5. do 11. listopadu 2018, vstoupilo na tzv. longlist nominovaných filmů na cenu ruské národní akademie filmových umění Zlatý orel 2018. V kategorii Nejlepší hraný film je představeno 30 snímků, mezi kterými jsou práce Alexeje Fedorčenka, Alexeje Germana ml., Kirilla Serebrennikova, Alexandra Kotta, Avdoty Smirnovové, Ivana Tverdovského, Věry Glagolevové a dalších. Kategorii Nejlepší animovaný film tvoří 33 snímků, Nejlepší dokumentární film 47 snímků a Nejlepší zahraniční film v ruském vysílání 38 snímků.

Z filmů programu festivalu Nový ruský film získaly nominaci snímky:

v kategorii Nejlepší hraný film:

Neprominutý, Selfie, Sobibor, Trenér, Nanečisto

v kategorii Nejlepší krátkometrážní film:

Ne

v kategorii Nejlepší režisérská práce:

Selfie (Nikolaj Chomeriki), Sobibor (Konstantin Chabenskij), Trenér (Danila Kozlovskij)

v kategorii Nejlepší herecký výkon v ženské roli:

Selfie (Julia Chluninová)

v kategorii Nejlepší herecký výkon v mužské roli:

Neprominutý (Dmitrij Nagijev), Sobibor (Konstantin Chabenskij), Trenér (Danila Kozlovskij)

v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli:

Selfie (Anna Michalkovová), Trenér (Olga Zujevová), Nanečisto (Julia Peresildová, Severija Janušauskajte)

v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli:

Loučit se nebudeme (Anatolij Guščin), Trenér (Andrej Smoljakov, Viktor Veržbickij, Vladimir Iljin), Nanečisto (Jevgenij Cyganov)

v kategorii Nejlepší práce kameramana:

Selfie (Vladimir Opeljanc), Sobibor (Ramunas Grejčus), Nanečisto (Alexandr Tananov)

v kategorii Nejlepší práce uměleckého režiséra:

První (Sergej Žakulin, Sergej Avstrijevskij, Michail Jegorov)

v kategorii Nejlepší práce kostýmního výtvarníka:

První (Jelena Barinová), Selfie (Tatjana Dolmatovská)

v kategorii Nejlepší filmová hudba:

Neprominutý (Mark Dorbskij), První (Alexej Šelygin), Sobibor (Kuzma Bodrov), Nanečisto (Kirill Richter)

v kategorii Nejlepší střih:

Neprominutý (Georgij Isaakjan), Nanečisto (Denis Krjučkov)

v kategorii Nejlepší práce mistra zvuku:

Sobibor (Oleg Petrenkin, Vincent Arnardi), Trenér (Alexej Samodelko), Nanečisto (Maxim Belovolov)

v kategorii Nejlepší vizuální efekty:

Nanečisto (Fjodor Žukov, Ilja Toropov)

v kategorii Nejlepší maskér:

První (Jelena Apanasevičová), Nanečisto (Jelena Fomičevová)

 

Členové akademie vyberou v každé kategorii 3 nominované s výjimkou kategorie Nejlepší hraný film, kde bude vybráno 5 nominovaných.

Slavnostní předání ceny Zlatý orel 2018 proběhne v prvním ateliéru filmové společnosti Mosfilm 26. ledna 2019.

Oficiálně cenu představuje soška zlatého orla.

No Comments

Leave a Comment