a
Lorem ipsum dolor sit amet, consecte adipi. Suspendisse ultrices hendrerit a vitae vel a sodales. Ac lectus vel risus suscipit sit amet hendrerit a venenatis.
12, Some Streeet, 12550 New York, USA
(+44) 871.075.0336
silverscreen@edge-themes.com
Links
Follow Us
 

Na Paříž!

Žánr: historický, dobrodružný
Délka: 95 min
Premiéra: 2019
Věkové omezení: 18+
Režie: Sergej Sarkisov
Produkce: Sergej Sarkisov, Alexandr Židněvskij, Rustam Jusipov
Scénář: Stanislav Govoruchin, Sergej Aškenazi, Sergej Sarkisov
V hlavních rolích: Dmitrij Pěvcov, Sergej Makoveckij, Jevgenij Styčkin, Tornike Kvitatiani, Renata Litvinova, Fedor Dobronravov
Výroba: Rusko (Blitz films)

Obsah:

Květen 1945. Evropa slaví konec strašné války. Tři sovětští vojáci, kteří mají za sebou krev, bolest a ztráty, opakují jako zaklínadlo: „Odteď bude vše jinak.“ A na důkaz nové naděje a svobody odjíždějí svévolně do Paříže. Prostě se nemohou vrátit domů, aniž by viděli Monu Lisu! Odvážný tankista Alexandr Voronin, kapitán Michail Stěržněv a starší poručík Kacha Bakradze vyrazí na cestu v ukořistěném mercedesu a potkávají veselé i děsivé příhody: zaútočí na ně příslušník Volkssturm s kulometem, americký důstojník je pozve na whisky, nadšené prostitutky uspořádají oslavu a kvůli neúprosným příslušníkům kontrarozvědky Směrš je v sázce další osud vítězů. Podaří se našim hrdinům dojet až do Louvru? Splní si své sny, které je vedly po válečné stezce a dávaly jim sílu bojovat?

Trailer:

Zajímavosti:

  • Film je založen na skutečných událostech. Předlohou postavy hlavního hrdiny se stal tankista Alexandr Miljukov, který za války hrdinně bojoval a po válce absolvoval Gerasimovovu všeruskou státní univerzitu kinematografie (VGIK), pracoval ve filmovém studiu v Oděse a napsal scénář k filmu Posádka bojového stroje (Ekipaž mašiny bojevoj), ve kterém se částečně inspiroval svým životem.
  • Už v roce 1967 Alexandr Miljukov vyprávěl Stanislavovi Govoruchinovi příběh o svévolné cestě v roce 1945, za kterou v krutých válečných časech hrozila cena nejvyšší. Govoruchin napsal krátkou povídku Paříž, Paříž, která se stala základem scénáře filmu z roku 2019.
  • Cílem tvůrců filmu bylo natočit veselý a laskavý film ve stylu staré sovětské kinematografie. U ní nejsou důležité speciální efekty, ale příběh a emoce.

Promítání

30.09.2019 – 19:00

(kino Cinema City, Na Příkopě 22, Praha – Sál №9)

 Pro výběr místa v sále je nutné si zakoupit diváckou akreditaci (pro informace klikněte zde).
Po obdržení voucheru klikněte na REZERVACE.