a
Lorem ipsum dolor sit amet, consecte adipi. Suspendisse ultrices hendrerit a vitae vel a sodales. Ac lectus vel risus suscipit sit amet hendrerit a venenatis.
12, Some Streeet, 12550 New York, USA
(+44) 871.075.0336
silverscreen@edge-themes.com
Links
Follow Us
 

FAQ – otázky a odpovědi

O čem vlastně festival Nový ruský film bude?

Je II festivalem moderní ruské kinematografie v dějinách České republiky. Hlavním cílem festivalu je předvést českému divákovi v největší možné míře současnou ruskou kinematografii, její otevřenost a objektivitu a světovou úroveň ruských filmových producentů, herců a režisérů.

Kdo je organizátorem festivalu Nový ruský film?

Záštitu festivalu poskytla kancelář prezidenta ČR Miloše Zemana, podpořily nás ruské ministerstvo kultury, Federální agentura Rossotrudničestvo a Svaz kinematografistů RF. Hlavním iniciátorem a organizátorem je Velvyslanectví RF v České republice a producentem agentura Essential Communication, jejíž specializací jsou společné rusko-české kulturní a podnikatelské aktivity.

Na co se můžeme na festivalu těšit?

Program festivalu bude zahájen filmem Pár. Součástí festivalu je i rozsáhlá nabídka doprovodných akcí: setkání s herci a režiséry, besedy.

Jak probíhal výběr filmů?

Hlavním cílem festivalu je v maximální možné míře předvést českému divákovi moderní ruskou kinematografii, její obecnost, profesionalitu a všestrannost. Organizátoři festivalu vybrali k promítání nejlepší filmy posledních dvou let a obsáhli škálu od animovaných až po válečné filmy. Na programu budou jak blockbustery, tak snímky se společenskou tematikou.

V jakém jazyce budou filmy promítány?

V ruštině s českými titulky. Výjimkou jsou několik filmů, část z nich budeme promítat v sále Ruského centra vědy a kultury v Praze jen v ruštině.

Kdo ze známých ruských umělců přijede na festival?

Bude to vlastně poprvé, co do České republiky najednou dorazí tolik ruských filmových hvězd.

Budeme se moci setkat s těmito umělci?

Ano, v rámci festivalu je naplánována řada besed se všemi našimi hosty. Podrobnější informace najdete na webové stránce v sekci Akce, na setkáních Vám hosté rádi poskytnou i autogramy.

Jak se mohu zúčastnit zahájení festivalu v Praze?

Zahájení festivalu Nový ruský film proběhne 27. září v kině Cinema City (Slovanský dům). Informace o vstupu na slavnostní ceremoniál.

Co je součástí doprovodného programu festivalu?

Součástí festivalu je i rozsáhlý doprovodný program: besedy s herci a režiséry, vystoupení umělců.

Co je náplní ruského jarmarku?

Jde o zábavnou akci s různými aktivitami jak pro děti, tak dospělé. Vystoupení dětských sborů, dílny malování dřevěných lžic, výroby plstěných panenek a vytváření vlastního čepce kokošníku nebo lekce vázání uzlů, dětské divadlo a mnoho dalších aktivit, to vše nabídne program pro děti.

Jarmark skýtá mnoho zábavy nejen pro ně, nýbrž i pro jejich rodiče: pro ženy – dílna s ruskými šátky, kde se od zkušených stylistů dozvědí, jak je nejlépe uvázat, pro muže – vystoupení vzpěračů. Návštěvníci jarmarku se mohou těšit i na mistrovství světa ve skládání matrjošek a mistrovství Evropy s birjulkách (ruská obdoba hry mikádo).

Nenašli jste odpověď na Vaši otázku? Napište nám na adresu info@novyruskyfilm.cz