a
Lorem ipsum dolor sit amet, consecte adipi. Suspendisse ultrices hendrerit a vitae vel a sodales. Ac lectus vel risus suscipit sit amet hendrerit a venenatis.
12, Some Streeet, 12550 New York, USA
(+44) 871.075.0336
silverscreen@edge-themes.com
Links
Follow Us
 

Balkánská hranice

Žánr: akční, drama
Délka: 151 min
Premiéra: 2019
Věkové omezení: 16+
Režie: Andrej Volgin
Produkce: Goša Kucenko, Vadim Byrkin, Vasil Ševc
Scénář: Ivan Naumov, Natalia Nazarova, Andrej Anajkin
V hlavních rolích: Anton Pampušnyj, Goša Kucenko, Miloš Bikovič, Milena Radulovič
Výroba: Rusko, Srbsko (Bless-Film, Upgrade Vision, Archangel Studios)

Obsah:

Válka v Jugoslávii je tragédií, na kterou dnes pomalu zapomínáme. Napínavý a dramatický film vypráví jen jednu epizodu z nedávné minulosti, kdy lidstvo stálo na pokraji velké války. Píše se rok 1999. Ruská speciální jednotka dostává příkaz získat kontrolu nad letištěm Slatina v Kosovu a musí ho udržet do příchodu posil. Výsledek nerovného boje závisí jen na osobním odvaze každého muže. Každý voják je si vědom toho, že se nemusí dožít rána. Na pozadí této bitvy zní velmi pronikavě láskyplný tón: Jasna, kterou miluje velitel speciální jednotky Andrej Šatalov, je mezi zajatci na letišti pod kontrolou teroristů. I přes utrpení, krveprolití a zoufalé projevy odvahy je nutné vidět to nejdůležitější: mír, pro který stojí za to bojovat.

Trailer:

Zajímavosti:

– S nápadem na natočení tohoto filmu přišel herec Goša Kucenko a jeho kamarád Vasil Ševc, když uslyšeli v rádiu píseň Jugoslavija ruské skupiny Tatu.

– Konzultantem a předobrazem jedné z postav se stal Junus-Bek Jevkurov, bývalý důstojník ruské rozvědky GRU a přímý účastník skutečné operace na letišti Slatina, pozdější prezident Republiky Ingušsko. Dnes je náměstkem ruského ministra obrany.

– Dokonce i během natáčení filmu musely některé podrobnosti o akci zůstat utajovány z důvodu zvláštního statusu operace.

– Rozšířená verze scénáře filmu Balkánská hranice se stal základem pro stejnojmennou knihu, která byla vydána po premiéře filmu.

– V masových scénách účinkovali srbští občané a mnozí z nich si ještě pamatovali bombardování z roku 1999. Celkový počet účastníků některých scén dosáhl 400 lidí.

– Herci Miloši Bikoviči v tento tragický rok bylo 11 let. Podle jeho názoru je film součástí národní paměti Srbů. 

Promítání

1.10.2019 – 19:00

(kino Cinema City, Na Příkopě 22, Praha – Sál №3)

Pro výběr místa v sále je nutné si zakoupit diváckou akreditaci (pro informace klikněte zde).
Po obdržení voucheru klikněte na REZERVACE.