a
Lorem ipsum dolor sit amet, consecte adipi. Suspendisse ultrices hendrerit a vitae vel a sodales. Ac lectus vel risus suscipit sit amet hendrerit a venenatis.
12, Some Streeet, 12550 New York, USA
(+44) 871.075.0336
silverscreen@edge-themes.com
Links
Follow Us
 

BEEF: Ruský hip-hop

Žánr: dokumentární, hudební, životopisný
Délka: 90 min
Premiéra: 2019
Věkové omezení: 16+
Režie: Roma Žigan
Produkce: Roma Žigan, Andrej Alexejev, Andrej Zubov
Scénář: Roma Žigan
V hlavních rolích: Basta, Kasta, Timati, Oxxxymiron, Skriptonit, Decl, Šeff, Ligalajz, Ptacha, Guf, L’one, ST, Kres, Kaspijskij gruz, Big Russian Boss, Restorator, Noiz MC, Bachtang, Da Boogie Crev ad.

Výroba: Rusko (ALT Pax, Baza Production, RFG Productions)

Obsah:

Cesta ruského hip-hopu z undergroundu na obrovské stadiony viděná očima nejznámějších představitelů této kultury. Film se dívá do zákulisí ruského rapu, odhaluje všechny konflikty a střety, ukazuje pravou tvář celého žánru a odpovídá na otázku, jak se mu podařilo uchvátit současnou generaci a stát se hudebním žánrem číslo jedna. Ve filmu vystupuje přes 100 ruských rapperů a také legendární rapper COOLIO a nositel Grammy Larry Sanders (L. V.). Tito dva muzikanti v 90. letech min. stol. společně předvedli píseň Gangsta’s Paradise, což ve světě zapůsobilo jako bomba. Mnoho lidí si tento hudební styl získal právě díky této skladbě. 

Trailer:

Zajímavosti:

  • Režisér Roma Žigan začal tento film natáčet v roce 2011. Natáčení trvalo 7 let a kamera navštívila přes 25 měst v Rusku a dalších zemích.
  • Někteří rappeři se ve snímku objevují vícekrát, což umožňuje sledovat, jak se během své kariéry umělecky rozvíjeli. Například Timatiho natáčeli v nahrávacím studiu Black Star a na několika koncertech v Minsku, Moskvě a Izraeli.
  • Aby se ve filmu mohl objevit L’One, stálo to celý rok příprav. Časové možnosti umělce a natáčecího štábu se dříve prostě nesešly.
  • Jedna z postav filmu, rapper Decl (Kirill Tolmackij) náhle zemřel 10 dní po premiéře filmu během svého turné v Iževsku. Bylo mu 35 let.

Promítání

3.10.2019 – 19:00

(kino Dlabačov, Bělohorská 24, Praha)

Pro výběr místa v sále je nutné si zakoupit diváckou akreditaci (pro informace klikněte zde).
Po obdržení voucheru klikněte na REZERVACE.