a
Lorem ipsum dolor sit amet, consecte adipi. Suspendisse ultrices hendrerit a vitae vel a sodales. Ac lectus vel risus suscipit sit amet hendrerit a venenatis.
12, Some Streeet, 12550 New York, USA
(+44) 871.075.0336
silverscreen@edge-themes.com
Links
Follow Us
 

Bratrstvo

Žánr: drama, akční, válečný, historický
Délka: 113 min
Premiéra: 2019
Věkové omezení: 16+
Režie: Pavel Lungin
Produkce: Pavel Lungin, Jevgenij Panfilov
Scénář: Pavel Lungin, Alexandr Lungin
V hlavních rolích: Kirill Pirogov, Jan Capnik, Vitalij Kiščenko, Fjodor Lavrov, Anton Momot
Výroba: Rusko (Pavel Lungin Studio)

Obsah:

Píše se rok 1988 a brzy se sovětská vojska začnou stahovat z Afghánistánu. Vedení 108. motostřelecké divize se plánuje stáhnout přes Salangský průsmyk, který je pod kontrolou mudžahedínů vedených „inženýrem“ Hošem. Průzkumná jednotka se pokouší s mudžahedíny vyjednat příměří, ale situace se stane ještě napjatější poté, co do zajetí Hošemových jednotek upadne sovětský pilot. Začíná složitá hra, v níž se proplétají protikladné zájmy nejrůznějších lidí: důstojníků, islamistů, příslušníků jednotek Specnaz, rozvědky, úředníků afghánské vlády, pracovníků ruských tajných služeb, Tádžiků a Paštunů. Ve středu tohoto kolotoče se nacházejí vojáci průzkumného oddílu, pro které nad veškerou politikou stojí pravidlo: Nikoho nenechávat v moci nepřítele.

Trailer:

Zajímavosti:

  • Film byl stažen z programu Moskevského mezinárodního filmového festivalu kvůli obavě, aby nebyl považován za ponížení veteránů války v Afghánistánu.
  • Film vychází z reálných událostí, ke kterým došlo během války v Afghánistánu, a rozděluje ruskou společnost. Filmoví kritici jej označili za silně antimilitaristický projev a vysoce ocenili výkon herců. Bývalí vojáci, kteří se účastnili bojových akcí, považují práci Pavla Lungina za výsměch vůči armádě.
  • Ve filmu je válka v Afghánistánu prezentována z několika stran a každý divák má na výběr, co v tomto díle slavného režiséra uvidí.

Promítání

28.09.2019 – 19:00

(kino Cinema City, Na Příkopě 22, Praha – Sál №8)

 Pro výběr místa v sále je nutné si zakoupit diváckou akreditaci (pro informace klikněte zde).
Po obdržení voucheru klikněte na REZERVACE.