a
Lorem ipsum dolor sit amet, consecte adipi. Suspendisse ultrices hendrerit a vitae vel a sodales. Ac lectus vel risus suscipit sit amet hendrerit a venenatis.
12, Some Streeet, 12550 New York, USA
(+44) 871.075.0336
silverscreen@edge-themes.com
Links
Follow Us
 

Býk

Žánr: drama
Délka:  99 min
Premiéra: 2019
Věkové omezení: 16+
Režie:  Boris Akopov
Produkce: Fjodor Popov, Vladimir Malyšev
Scénář: Boris Akopov
V hlavních rolích: Jurij Borisov, Stasja Miloslavskaja, Afina Kondrašova, Jegor Kenžametov, Alexandr Samsonov, Igor Savočkin, Alexej Filimonov, Sergej Dvojnikov, Alexandr Levin, Roman Kolotuchin
Výroba: Rusko (Production centre VGIK-Debut)
Ocenění: Kinotavr 2019 – hlavní cena, cena za práci kameramana.
IFF Karlovy Vary 2019 – hlavní cena programu Na východ od západu.

Obsah:

90. léta: Prázdné regály v obchodech, hospodářská krize a kriminální dramata, která se odehrávají prakticky na každém rohu. Mladík Anton Bykov stojí v čele zločinecké skupiny a musí si vydělávat všemi možnými způsoby, aby zabezpečil svoji rodinu. Po jednom konfliktu je zatknut milicí, ale z vězení jej dostane jedna z předních osobností Moskvy. Od Antona chce na oplátku malou službičku. Anton musí se svou bandou, kterou tvoří Makedonskij, Duglas a Sava, provést pogrom na tržnici, kterou řídí nebezpečná skupina.

Trailer:

Zajímavosti:

  • Film Býk se stal celovečerním debutem absolventa Gerasimovovy všeruské státní univerzity kinematografie Borise Akopova.
  • Podoba hlavního hrdiny se zrodila, když režisér Akopov přijel za mámou do Balašichy a přemýšlel, čemu se bude věnovat dále. „Chodil jsem po ulicích, kde jsem nebyl milion let a tam se začal objevovat můj hlavní hrdina,“ vzpomíná Akopov.
  • Ve filmu jsou použity archivní záběry z 90. let: jednání prezidenta Borise Jelcina s vůdcem povstalců Salmanem Radujevem a Jelcinův novoroční projev k občanům s památnou větou: „Jsem unavený, odcházím.“
  • Při natáčení scény v klubu Boris Akopov nedělal casting na komparz. Jednoduše zveřejnil oznámení: „Přijďte si zatančit.“ „Přišlo hodně lidí a každý tancoval, jak uměl. Bylo chladno, ale bylo to skvělý,“ říká herečka Stasja Miloslavskaja.

Promítání

30.09.2019 – 20:30

(cinema Evald,Národní 60/28, Praha) 

Pro výběr místa v sále je nutné si zakoupit diváckou akreditaci (pro informace klikněte zde).
Po obdržení voucheru klikněte na REZERVACE.

 

01.10.2019 – 20:00

(kino Atlas Sokolovská 371/1, Praha)

Pro výběr místa v sále je nutné si zakoupit diváckou akreditaci (pro informace klikněte zde).
Po obdržení voucheru klikněte na REZERVACE.