a
Lorem ipsum dolor sit amet, consecte adipi. Suspendisse ultrices hendrerit a vitae vel a sodales. Ac lectus vel risus suscipit sit amet hendrerit a venenatis.
12, Some Streeet, 12550 New York, USA
(+44) 871.075.0336
silverscreen@edge-themes.com
Links
Follow Us
 

Hluboké řeky

Žánr: drama
Délka: 85 min.
Premiéra: 2018
Věkové omezení: 18+
Režie: Vladimir Bitokov
Produkce: Nikolaj Jankin
Scénář: Vladimir Bitokov
V hlavních rolích: Oleg Gusejnov, Rustam Muratov, Muhamed Sabijev, Tahir Teppejev, Mariana Kazančeva
Ocenění: Kinotavr 2018: vítěz v kategorii Nejlepší debut

Obsah:

Jak si představujete dávno zapomenutý rodný dům? Jaké je to se vrátit ze současnosti do životního stylu, který tu byl před sto lety?
Mladší syn se vrací domů, aby pomohl svému otci a bratrům splnit zakázku na těžbu dřeva. Je schopen žít ve zcela jiných podmínkách a teď vidí, že se během jeho nepřítomnosti ve vesnici nic nezměnilo: dřina kvůli kusu chleba, konfrontace s obyvateli sousední vesnice, neschopnost vyjádřit svou lásku a porozumění nejbližším lidem. A řeka, která se kdykoliv vylije a spláchne rodičovský dům stojící na břehu. Hlavní hrdina se pod vlivem zde panující drsné atmosféry rozhodne pomstít se svému bratrovi za dětské křivdy…

 Trailer:

Zajímavosti:

  • Natáčení probíhalo v národním přírodním parku Prielbrusje v Karačajevsko-Čerkesku.
  • Autor scénáře a režisér filmu Vladimir Bitokov se učil u výborného filmového režiséra Alexandra Sokurova. Nápad na tento film dostal již během svých studií. Sokurov se práce na filmu zúčastnil jako umělecký ředitel.
  • Hrdinové spolu mluví v kabardinštině. Režisér věří, že to jak tento jazyk zní, má zásadní vliv na věrné ztvárnění příběhu a speciálně žádal o promítání tohoto filmu bez dabingu.
  • Když se díváte na hlubokou řeku, zdá se vám, že plyne hladce. Ale ve skutečnosti uvnitř vře a teče úplně šíleně. Tak žijí i moji hrdinové. Zvnějšku jejich život vypadá klidně, ale uvnitř kypí emoce,“ říká Vladimir Bitokov o názvu svého filmu.

Promítání

1.10.2019 – 20:30

(cinema Evald,Národní 60/28, Praha)

Pro výběr místa v sále je nutné si zakoupit diváckou akreditaci (pro informace klikněte zde).
Po obdržení voucheru klikněte na REZERVACE.