a
Lorem ipsum dolor sit amet, consecte adipi. Suspendisse ultrices hendrerit a vitae vel a sodales. Ac lectus vel risus suscipit sit amet hendrerit a venenatis.
12, Some Streeet, 12550 New York, USA
(+44) 871.075.0336
silverscreen@edge-themes.com
Links
Follow Us
 

Beseda s režisérem a cestovatelem Leonidem Kruglovem

Cestovatel, historik, etnograf, člen Ruské geografické společnosti, umělecký fotograf a režisér dokumentárních filmů Leonid Kruglov přiletí na festival Nový ruský film přímo z Arktidy.

30. září sestoupí z paluby ledoborce, na kterém vyrazil na expedici k Zemi Františka Josefa, a již 1. října se setká v Praze s návštěvníky promítání filmu Veliká severní cesta.

Tento dokumentární snímek je neuvěřitelně krásný a má obrovský záběr. Byl natočen během cesty, která sledovala stopy ruského cestovatele ze 17. století Semjona Děžňova. Život tohoto objevitele je zajímavý sám o sobě. Ještě zajímavější je ale pohled na nekonečnou tundru a hustou tajgu, na ohromná stáda na pláních, na mohutné řeky i možnost seznámit se s životem původních obyvatel Sibiře, kteří se i dnes oblékají stejně jako v dobách Děžňova a žijí dost podobně jako jejich předkové.

Diváci budou mít jedinečnou příležitost pobavit se s člověkem, který tyto věci viděl na vlastní oči a který se snaží předávat ostatním všechno, co viděl.

Leonid Kruglov vede projekty Sedmero statečných a Dialog s celým světem Institutu pro etnografii a antropologii Ruské akademie věd. Díky těmto projektům byly vytvořeny fotografické sbírky věnované původním kulturám z Papuy-Nové Guiney, Sibiře (republika Tuva), Amazonie, střední Afriky a dalších oblastí naší planety. Zúčastnil se více jak 40 expedic, z nichž 15 mířilo do obtížně dostupných oblastí Země. Jeho filmy a fotografie nacházejí úspěch u diváků na všech kontinentech.

Beseda s Leonidem Kruglovem je jednou z klíčových akcí v rámci festivalu Nový ruský film, kterou nelze nenavštívit.

1. října
19:00 – 21:30
Praha, kino Dlabačov, Bělohorská 24

Pro výběr místa v sále je nutné si zakoupit diváckou akreditaci (pro informace klikněte zde).
Po obdržení voucheru klikněte na REZERVACE.